3D lentikulární tisk

Lentikulární tisk je skvělý reklamní nástroj, jak oživit vizuální reklamu a zaujmout klienty. Nabízí nekonečné možnosti kombinací efektů, animací, výměn obrazů, 3D prostorových efektů. Při efektní kompozici tisku od Vás klient získá levný, reklamní produkt, který si ponechá a bude tak mít Vaší reklamu stále na očích.

Vyrábíme na UV ofsetu lentikulární kartičky, pravítka, vizitky, pohlednice, samolepky, magnetky, s možností tvarového výseku, apod. Na UV-LED digitálu vyrábíme nejčastěji velkoplošné aplikace lentikulárů - lentikulární obrazy na stěny od velikosti A3 až do libovolně velké lentikulární stěny, skládané nejčastěji z panelů 125x250cm. Vhodná je i aplikace lentikuláru na podlahu.

S lentikulární technologií máme bohaté zkušenosti. Rádi Vám poradíme a doporučíme nejvhodnější efekt.

  • Lentikuláry nejvyšší kvality
  • Výroba jak na UV ofsetu tak i na UV-LED digitálu
  • Dlouholeté zkušenosti s výrobou lentikulárních tiskovin
  • Tvoříme i vlastní 3D vizualizace a to nejen pro lentikulár
  • Podporujeme různé 3D formáty podkladů: Photoshop vrstvy, 3DSMax, Maya, 3D foto, atd.

Historie technologie lentikulárního tisku

Za předchůdce všech lentikulárních tisků by se dala považovat malba od francouzského malíře Gaspara Antoine de Bois-Clair. Jeho obraz, který dokončil v roce 1692, je unikátní tím, že obsahuje dva odlišné obrazy, s mřížkou vertikálních lišt na jeho přední straně. Dva různé obrazy jsou vidět z levé a z pravé strany.

Od roku 1940 je lentikulární tisk již poměrně běžnou záležitostí. Stal se součástí politických kampaní, nálepek na krabice s ovesnými vločkami, odznaků a krytů na limitovanou edici desek Rolling Stones.

 

Lentikulární plakát

Jak lentikulární tisk probíhá

Lentikulární tisk je soubor několika kroků, jehož základem jsou minimálně dva obrázky spojené s lentikulární čočkou. Je důležité shromáždit jednotlivé obrazy, které se pak rozdělí do jednotlivých řezů, které se sloučí do jednoho výsledného souboru. Tento proces je také nazýván prokládání. Prokládaný obraz je pak vytištěn přímo na zadní, hladkou, stranu letikulární fólie.

Existuje mnoho způsobů, jak je možné využít lentikulární tisk. V dnenší době pro něj neexistují skoro žádná omezení. Naše pražská tiskárna UV STAR si poradí s lentikulárními plakáty až do formátu A1, s nejrůznějšími animacemi, které pro Vás rádi navrhneme a i s 3D efektem, který celému obrazu dodá potřebnou hloubku.

 

 

Řazení dle: V A
na stránku: