Chtěl bych radu odborníka Chtěl bych radu odborníka
Máte dotaz?

Bezvodný ofset

Barvy - Bezvodný ofsetBezvodý ofset již podle názvu nepotřebuje k tisku vodu. Ta je nahrazena rozdílnými povrchovými vlastnostmi dvou vrstev nanesených na tiskové formě. Jedna vrstva je krycí - silikonová vrchní vrstva netisknoucí - barvu odpuzuje a nepřijímá ji. Druhá vrstva spodní polymerová tvoří místa tisknoucí, přijímá barvu a předává ji dál. Pro bezvodý ofset je nutné použití speciálních tiskových barev a termoregulačního systému.

Bezvodný ofset systém

Termoregulační systém bezvodného ofsetového tisku udržuje teplotu tiskových válců. Při vysoké teplotě se snižuje viskozita barev a snadno se přenáší, přilne na netisknoucí místa a špiní. Naopak při poklesu teploty nelze na desku nanést požadovanou vrstvu, viskozita barev je vyšší. Existují dva systémy termoregulace - vodní (mezi válci proudí voda, která je tepelně regulovaná) a vzduchová termoregulace s větrákem, který vhání do systému vzduch, který udržuje příslušnou teplotu - bezvodný ofset.

Nevýhody bezvodného ofset tisku

Nevýhodou bezvodého ofsetu je vznik částeček prachu, které se odlupují a způsobují malá bílá místa v tištěném obrazu - tzv. vypadávání barvy. Je nutné o válce pečovat a čistit je. Naopak bezvodý ofset dosahuje vysoké kvality, tiskne jemnější rastry díky přesnější reprodukci tiskového bodu.

 

 

 

 

 

System console

stdClass Object
(
  [id] => 106652
  [parent] => Array
    (
      [0] => 106566
    )

  [name] => bezvodny-ofset
  [fullname] => Bezvodný ofset
  [template] => basic
  [type] => page
  [date] => 0000-00-00
  [pos] => 13
  [showpage] => 1
  [system] => 0
  [patch] => Array
    (
      [0] => Array
        (
          [0] => homepage
          [1] => vice-o-tisku
          [2] => bezvodny-ofset
        )

    )

)