Chtěl bych radu odborníka Chtěl bych radu odborníka
Máte dotaz?

Solventní tisk

Solventní tiskTisk solventními inkousty, tedy inkousty na bázi ředidel, je dosud nejrozšířenější technologií v oblasti velkoformátového tisku. Jedná se o ink-jet technologii, kde základním charakteristickým znakem jsou organická ředidla, která tvoří nosné médium pro barviva.

 

Používá se zejména v reklamním průmyslu, protože barvy jsou velice odolné proti UV, jsou vodostálé, mají dobrou otěruvzdornost a jsou tedy vhodné pro použití v exteriéru.

 

Solventní tisk a jeho nevýhody

Nevýhodou solventního tisku je zdravotní závadnost, vysoká zátěž na životní prostředí a menší kvalita tisku (běžně se tiskne jen v kvalitě 320dpi).

 

Solventní tisk a jeho výhody

Nespornými výhodami solventního tisku jsou ekonomičnost a odolnost.

 

Lepší než solventní tisk je dnes UV Tisk

I když je solventní tisk stále nejrozšířenější variantou, pomalu ho v reklamním průmyslu vytlačuje tisk latexový a UV tisk.
Solventní tisk je tedy tisk s nižším rozlišením (dostatečným přibližně od 2m pohledové vzdálenosti), s nízkými materiálovými náklady na výrobu – vhodné především na exteriérové reklamy.

 

Je velmi odolný vůči UV záření, vodě, i mechanickému poškození. Využití má však i na velkých plochách v interiéru, kde není potřeba tak vysokého rozlišení a hodně záleží na ceně – obchody, pasáže, expozice, výstavy a další.

Protukty vhodné pro solventní tisk


Charakteristické produkty pro solventní tisk jsou billboardy, tištěné na billboardovém papíru nebo PVC samolepící fólii.
Dalším produktem jsou neprůsvitné PVC blockout bannery jednostranně i oboustranně potištěné, které jsou vypnuty ve speciálních rámech na fasádách domů, případně umístěny na plotech, zábradlích apod. Solventním tiskem se tisknou síťoviny neboli meshe („děrovaný" banner) s využitím obdobně jako bannery (síťovina umožňuje minimalizovat negativní vliv větru a může být použita i jako materiál, který nenásilně rozdělí prostor či zajistí reklamu a zároveň průchod světla do budovy).


PVC samolepící fólie lepené na tabule, firemní štíty, auta a další dopravní prostředky, CLV (city-light vitrína) - papír používaný na plakáty do prosvětlených vitrín na zastávkách MHD apod. i to jsou produkty, které solventní tisk zvládne.

 

 

System console

stdClass Object
(
  [id] => 106659
  [parent] => Array
    (
      [0] => 106566
    )

  [name] => solventni-tisk
  [fullname] => Solventní tisk
  [template] => basic
  [type] => page
  [date] => 0000-00-00
  [pos] => 19
  [showpage] => 1
  [system] => 0
  [patch] => Array
    (
      [0] => Array
        (
          [0] => homepage
          [1] => vice-o-tisku
          [2] => solventni-tisk
        )

    )

)