Samolepící etikety

Samolepící etikety jsou vyráběny v tiskárně UV Star několika různými technologiemi. Tím se podstatně rozšiřují výrobní možnosti tisku etiket. Výrobní proces umožňuje produkci s velmi malou spotřebou materiálu, což umožňuje nabídnout zákazníkovi i malé série etiket a štítků za příznivou cenu.

Etiketa a štítky pro váš produkt

Etikety a štítky tiskneme: logistické, grafické, print etikety, bezpečnostní etikety nebo etikety v sáčcích.

Tisk logistických etiket a štítků

Logistické etikety a štítky jsou vyráběny na roličkách jako čisté etikety, na které se poté provádí dotisk na termotransferové tiskárně. Jedná se o tisk informací z databází, čárových kódů, číselných řad a dalších. Nejčastěji používaným materiálem je bílý nebo termopapír s gramáží 80 g/m2 se standardním lepidlem. Dle přání zákazníka vyrobíme v tiskárně UV Star i etikety nebo štítky z jiného materiálu - druhy fólií, nebo v kombinaci s jiným lepidlem - snímací, se zvýšenou lepivostí atd.

 

Etiketa Božkov

Tisk grafických etiket a štítků

Grafické etikety a štítky je možné vyrobit až v osmi barvách, jejich provedení je na archu nebo na roličkách z několika druhů materiálů. Pomocí digitálních technologií lze tisknout proměnná data z databází. Potištěné etikety můžeme lakovat nebo laminovat. Laminace chrání etikety před vnějšími vlivy, lze je použít i ve vlhkém prostředí,  trvanlivost barev je vyšší, fólie působí jako UV filtr.

Tisk print etiket

Print etikety jsou vhodné k potisku při nižších nákladech, přímo ve vaší kanceláři. Použitý materiál je vysoce kvalitní a je vhodný pro tisk na laserových i inkoustových tiskárnách a kopírkách, popř. i k ručnímu popisování. Každý list print etiket má po obvodu okraj 0,5 mm, díky kterému dochází k bezproblémovému podání mechanismem tiskáren a zamezuje vytékání lepidla z okrajů.

Tisk etiket v sáčcích

Etikety v sáčcích jsou používány v kancelářích, domácnostech, výrobě, dopravě a jinde. Vyrábí se z bílého psacího papíru v gramáži 80g/m2 se standardním lepidlem. Dále je možné vyrobit etikety v signálních barvách s nápisy spěchá, urgentní, atp.

Bezpečnostní fólie pro etikety a štítky

Bezpečnostní fólie se využívají jako plombovací materiál pro elektroniku, měřící přístroje, měřiče médií, ochrana před paděláním značkových výrobků, bezpečnostní plomby např. pro notáře. Oblast použití je velice široká. Využívá se 4 speciálních materiálů, které se liší jednak cenou, dále i vhodností použití pro konkrétní případy štítků nebo etiket.

Polyesterová fólie VOID

Polyesterová fólie VOID ve stříbrném provedení, při pokusu o sejmutí etikety zůstane na polepeném podkladu nápis VOID, který se objeví i na etiketě. Tyto etikety lze potiskovat v kopírkách, laserových i inkoustových tiskárnách, i termotiskem.

Speciální dvouvrstvá fólie na bázi polyesteru se vyrábí bílá polomatná. Lepidlo má vyšší lepivost než je pevnost mezi vrstvami obou fólií. Při pokusu o sejmutí dojde k odtržení obou vrstev a tím k poškození etikety.

Destruktivní PVC fólie

Destruktivní PVC je bílá matná fólie s velmi nízkou vnitřní pevností, při snaze o sejmutí etikety dojde k jejímu rozlomení na malé kousky. Tato fólie se používá například na dálniční známky.

U standardního materiálu etiket s násekem je použit bílý psací papír nebo termopapír s lepidlem. Vhodně zvolený násek způsobí, že se etiketa při sejmutí přetrhne.