Velkoformátová UV inkjetová tiskárna s LED vytvrzováním - Acuity LED 1600 Fujifilm

Abychom klientům dodali kvalitní tiskoviny tak tiskneme na velkoformátové UV injektové tiskárně s LED vytvrzováním.

Digitální UV Led tiskárna

Tiskárna Acuity LED 1600

UV LED technologie tisku

je velkoformátová UV inkjetová tiskárna s LED vytvrzováním, bílým inkoustem a bezbarvým lakem. Tiskárna je velice žádaná díky svojí  univerzálnosti, schopnosti potisknout širší spektrum substrátů a v neposlední řadě také díky rychlosti, s jakou lze s UV systémy tisknout. Tato tiskána Acuity LED 1600 je ideální pro mnoho druhů tiskovin - velkoformátové plakáty,  okenní grafika, backlight panely, POP a POS materiály, výroba obalů. Kromě papírových materiálů je možné potisknout  široké spektrum nepapírových substrátů, jako jsou nejrůznější PVC desky, PET materiály, akryláty, polykarbonáty a řada dalších.

UV LED technologie tisku má také snížený vliv na pracovní a životní prostředí a absence těkavých organických látek (VOC) umožňuje podstatné zjednodušení přípravy samotného tiskového provozu oproti řešením využívajícím solventních inkoustů.

Tiskárna nabízí velmi jednoduchou obsluhu a univerzální a pružné použití. Inovativní hybridní konstrukce umožňuje tisk na široká rolová média i na deskové a archové materiály až do šířky 1,6 m a tloušťky 13 mm rychlostí až 20 m2 za hodinu. Díky této konstrukci může probíhat velmi snadná výměna mezi rolovými a deskovými médii. Pokud dochází k potisku materiálů větších rozměrů, je možné po obou stranách stroje použít pro snazší manipulaci s médiem přídavné stolky, které jsou součástí tiskového systému Fujifilm ­Acuity LED 1600.

Digitální UV Led tiskárna

Technologie tiskárny

Hlavní technologií tiskárny je kombinace inkoustů, tiskových hlav a vytvrzovacího systému s LED diodami, které jsou optimalizovány a tvoří jedinečný systém, který vytváří rychlý tisk i na obtížně tisknutelných médiích.

Vytvrzovací systém LED diodami vytváří díky LED diodám velmi málo tepla a tak můžeme vytvrzovat i na materiály, které jsou náchylné na teplotní roztažnost. LED diody mají také nižší spotřebu energie než konvenční UV lampy a pracují okamžitě, bez nutnosti zahřívání a mají téměř desetkrát vyšší životnost. Systém vytvrzování je dvoustupňový. Kapky inkoustu Uvijet jsou fixovány malými LED lampami těsně u tiskové hlavy a hlavní LED lampy pak vytvrdí samotný tisk. Ten je ihned připraven k použití. Poloha vytvrzovacích lamp je možné měnit v závislosti na typu a tloušťce potiskovaného materiálu.

UV inkousty

V tiskárně jsou používány UV inkousty Uvijet, které vytvářejí díky ultra jemné disperzní  technologii Micro-V s vysokou pigmentací živé tisky se zářivými barvami a širokým barvovým gamutem. Tyto speciální UV inkousty jsou vyvinuty právě pro technologii LED-UV, pro technologii, během níž je při vytvrzování přenášeno podstatně menší množství energie, než je tomu u klasické technologie využívající k vytvrzování ultrafialového záření. Tyto inkousty jsou oproti běžným UV inkoustům vysoce reaktivní, takže proces polymerace probíhá velmi rychle s menším předáním energie. Inkoustová sada v tiskárně Acuity LED 1600 obsahuje 8 barev - CMYK, light magenta, light cyan a bílý a bezbarvý lak. Tato kombinace barev významně rozšiřuje spektrum aplikací, pro něž je možné tiskový systém využít. Tiskárna je schopná všechny inkousty nanášet bez převíjení v jediném průchodu materiálu (včetně bílého inkoustu a laku) a tím je dosaženo vysoké produktivity tisku.

Tiskové rozlišení tiskárny

Tiskové rozlišení se u této tiskárny pohybuje v rozmezí od 400 až po 1 200 dpi. Rozlišením se přitom ovládá i výsledná produkční rychlost stroje. V produkčním módu, kde je rozlišení tisku nastaveno na 600 x 400 dpi, umožňuje tiskový systém Fujifilm Acuity LED 1600 potisknout až 20 m2 materiálu za hodinu. V režimu Standard pak stroj tiskne 16ti průchodovým tiskem rychlostí 13 m2 za hodinu, v režimu Quality je používáno 24 průchodů v obou směrech a rychlost je zde 7,4 m2 za hodinu. V režimu nejvyššího rozlišení High Quality je využito 48 průchodů při obousměrném tisku a rychlost tisku se v tomto režimu pohybuje na úrovni 4,2 m2 za hodinu.

Digitální UV Led tiskárnaVersaDrop technologie tisku

Technologie multi pulzního vytváření tiskových kapek VersaDrop vytváří  kapky o proměnné velikosti v závislosti na charakteru právě tištěného obrazu. Tiskárna produkuje perfektní jemné přechody i brilantní, stabilní a probarvené plné plochy. Můžeme tisknout drobné detaily i perfektní plné plochy i plynulé přechody. VersaDrop formuje tiskové kapky již v trysce, ne po vystříknutí, kdy mohou být ovlivněny turbulencemi nad médiem.

Tiskárna obsahuje 8 vysokofrekvenčních tiskových hlav Dimatix Q-class, které vykazují extrémní přesnost a rychlost tisku.

Hlavními přednostmi tiskárny Acuity LED 1600 jsou především efektivitaúspornost používaných LED-UV lamp. Ty totiž nabízejí delší životnost a v neposlední řadě mezi jejich nesporné výhody patří také podstatně nižší spotřeba elektrické energie, než jakou můžeme zaznamenat u klasické technologie UV.