Velkoplošný tisk

Mezi velkoplošný tisk nebo také velkoformátový tisk se řadí rozměry tisku, které nejsou vytisknout běžnými tiskovými stroji. Mezi velkoplošný tisk se řadí tisk větší než 1 metr na šířku. Většinou se tiskne velkoplošný tisk digitální technikou tisku.

Velkoplošný tisk reklamy

Mezi velkoplošné tisky řadíme tisk bilboardů a velkoplošné reklamy, podlahovou grafikureklamní desky, reklamní stojanypolepy výkladních skříní a jiných obchodních ploch, prezentační systémy, roll-up systémy, polepy dopravních prostředků. plachty a bannery na ploty, lešení, domy, fotografie a obrazy, fototapety, informační tabule, citylighty.

Různé materiály velkoplošného tisku

Velkoplošný tisk se tiskne na různé materiály - plastové a hliníkové desky, kartony, fólie, které je možné následně rozřezat na požadované tvary.

V naší tiskárně UV Star v Praze si můžete nechat vytisknout velkoformátový nebo také velkoplošný tisk digitální UV LED technologií včetně velkoplošného tisku bílou barvou.

Co se pod výrazem velkoformátový tisk schovává? Co znamená velkoplošný tisk? Co se tiskne "velkoformátově"? Již podle názvu se jedná o tisk na velkou plochu, ve velkém formátu. Mezi velkoplošný nebo také velkoformátový tisk se řadí rozměry tisku, které nejdou vytisknout běžnými tiskovými stroji a řadí se do nich tisk materiálů větší než 1 metr na šířku. Výhodou naší UV digitální tiskárny v tiskárně v Praze je možnost tisku na všechno, co je ploché s tloušťkou do 50 mm, šířkou do 1600 mm a nekonečnou délkou.

Velkoplošný tisk

Využití velkoplošného tisku

Velkoplošný tisk se využívá pro tisk reklamních materiálů různých typů - například POP (Point of Purchase - místo nákupu) nebo POS (Point of Sale - místo prodeje). Tyto reklamní materiály je velmi důležité správně potisknout, aby barvy byly jasné a přitahovaly pozornost a byly co nejvíce odolné vůči externím vlivům. POS je souborem reklamních materiálů a produktů, které se používají v místě prodeje pro propagaci určitého výrobku nebo výrobkového sortimentu. Mezi tento druh reklamy patří plakátyletákydisplayedispensery, obalované polystyrenyhangeryblokystojanykrabicekalendářesamoprůpisysamolepypodložky pod myš, firemní tiskoviny a další POS materiály.

Kdy ještě můžeme využít velkoformátový digitální tisk? Velkoformátově tiskneme upoutávky na všelijaké akce - koncerty, sportovní turnaje, soutěže, divadelní premiéry, besedy, výstavy, kurzy nebo třeba konference. Máte obchod, bar, kavárnu či restauraci? O aktuální nabídce, slevě nebo akci se vaši zákazníci  nejrychleji dozví z velkého plakátu.

Velkoplošně jsou tisknuté odborné prezentační postery (až do formátu A0+), programy či veškerá komunikační navigace - info tabule, loga, šipky.

Nejen studenti architektury využívají velkoplošný tisk pro ročníkové práce. V tiskárně Praha tiskneme plachty na B1, středoškolské prezentace.

Mezi další produkty, které tiskneme velkoformátově patří firemní portálypilony, reklamní stojanystojánky nebo světelná reklama či banneryokenní grafikapodlahovkyroll-upy.

 

Velkoplošný UV tisk na sklo, kovy, plasty

Pro vaši reklamu můžeme využít v tiskárně Praha UV Star velkoplošný UV odolný barevný tisk a tisk bílou barvou velkoplošně, velkoplošný tisk polepů nebo také velkoplošný tisk plastových desek. Díky výjimečnému složení inkoustu v naší tiskárně a možnosti podtisku bílou barvou můžeme zákazníkovi nabídnout kromě běžných materiálů i tisk na sklokovy a plasty. Barvy jsou vytvrzené párem UV lamp a nepotřebují již následnou laminaci a jsou odolné běžnému mechanickému poškození. Pomocí UV-LED digitálního tisku je možné tisknout v naší tiskárně velkoformátové tisky s téměř fotografickou kvalitou a vysokou rychlostí tisku až 20 m2 za hodinu.